Rattan
Polish English German Russian

Rattan

Rattan to powszechnie na świecie używana nazwa krzewiącej się, kolczastej palmy Calamus rotang, pochodzącej z wilgotnych lasów tropikalnych Azji. Palmy te rosną na obszarze rozciągającym się od południowych Chin po wyspę Fidżi na Oceanie Spokojnym. Liany o cienkich i giętkich łodygach, długości do 100m, stanowiły w cywilizacjach Archipelagu Malajskiego i Indii doskonały materiał do produkcji różnorodnych wyrobów. Dzisiaj również surowiec uzyskiwany z palmy rattanowej jest materiałem wykorzystywanym w różnoraki sposób, ale przede wszystkim w przemyśle meblowym jako cenny materiał, pozwalający ożywić i dodać urody wnętrzom naszych mieszkań i domów.

Architekci wnętrz na całym świecie stosują rattan w swych projektach, traktując go jako podstawowy materiał meblowy, a także jako uzupełnienie i wzbogacenie wnętrza lub nadanie mu wyrafinowanego, egzotycznego wyrazu.

Wspaniały efekt uzyskaliśmy, wykorzystując rattan w produkcji płyt meblowych.

UNITEK produkuje na bazie płyt MDF i wiórowych elementy (płyty) rattanowe, wykorzystywane w meblach: szafach, łóżkach, komódkach, frontach kuchennych, jak również jako wypełnienia frontów szaf przesuwnych i elementy zabudowy wnętrz.

Kolor odbarwienia rattanu może różnić się od tych pokazanych we wzornikach, a także między sobą.

Kontakt

UNBLECO

Paweł Parzybut

Sklep firmowy

ul. Kostromska 39A/B

97-300

Piotrków Trybunalski

Tel. 44 646 90 04

Tel. 511-551-211

Tel. 696-313-466

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.